Rüya | Konular | Kitaplar

Rüyasında öleceği tarihi gördü ve...


Zonguldak'ta yaşayan Şeref Çağlayan (82), 3 yıl önce rüyasında ölüm tarihini gördüğü için mezar taşını hazırlattı.

Mezar taşını evinin önünde bulunduran Çağlayan, "Ölümden kaçış yok. Önemli olan son nefesi verirken imanlı gitmek." dedi. Ölüm tarihi olarak yazdırdığı 2012 yılını sağ salim geride bırakınca ailesi ve komşuları, doğum yıl dönümünde tenekede tavuklu yemeği pişererek kutlama yaptı.
Türkiye Taşkömürü Kurumu(TTK) Üzülmez Müessesesi'nden 1978 yılında şoför olarak emekli olan Çağlayan, üç yıl önce rüyasında 2012 yılı içinde öleceğini gördü. Bunun üzerine bir mezar taşı hazırlatan Çağlayan, mezar taşına 'Rabbim rahmetinden mahrum etme. Şefaat Ya Resulullah. Buradan geçerken bir fatiha okumadan geçme. Bugün bana yarın sana. Bu yazıyı sağlığımda yaptırdım. Karslı Şoför Şeref Çağlayan ruhuna Fatiha. Doğum: 1931 Ölüm: 2012' ibaresini yazdırdı. Ancak Şeref Çağlayan, 2012 yılında ölmedi. Bunun üzerine oğlu ve komşuları hem bu durumu hem de doğum yıl dönümünü kutlamak için tenekede tavuk yemeği pişirerek eşe dosta ikram etti.
Oğlu Cengiz Çağlayan(47), "Bundan 3 yıl kadar önce babam rüyasında 2012 yılında öleceğini görmüş. Buna istinaden mezar taşı yaptırıyor ve mezar taşında öleceğini yazdırıyor. Tabi 2012'yi geçtik. Biraz fıkra gibi olay ama gerçek. Allah uzun ömürler versin. Biz de mahalledeki abilerimizle, babamın doğum yıl dönümünde tenekede tavuk yapıp, eşe dosta, komşulara dağıtarak bu olayı kutladık." şeklinde konuştu.
Sağlığında hazırladığı mezar taşına bakarak ölümden kaçış olmadığını ifade eden Şeref Çağlayan ise şunları söyledi: "3 yıl önce Ocak ayında saat 03.00'te bir rüya gördüm. Rüyamda benim ismimi yazan mezar taşında ölüm tarihimi 2012 olarak gördüm. Kalktım 2 rekat namaz kıldım. Yattıktan sonra yine aynı rüyayı gördüm. 2012'de öleceğimi yazan mezar taşlarımı sağlığımda yazdırdım. Ama ölmedim. Şu an 2013 yılındayız, ölmüş olsaydık kutlama değil arkamızdan Kur'an okuturlardı. Böyle mevlit yemeği yerlerdi. Allah son nefesimizde iman Kur'an nasip etsin."
Komşusunun kızı Seval Baş da Çağlayan'ın elini öperek yeni yaşını kutladı. Baş, "Şeref amcayı yılbaşından 2 gün önce gördüm '2 günün kaldı' dedim. 'Belli olmaz iki gün iki gündür' diye espri yapmıştı." ifadesini kullandı.
Tenekede tavuk yemeğini pişiren komşusu Raif Aygün ise "Komşular olarak Şeref abinin doğum gününü kutluyoruz. Her zaman yanındayız, ölene kadar beraberiz. Allah uzun ömürler versin. Ölmediği için de öbür dünyadan avans almış oldu." şeklinde konuştu.
Kaynak: CİHAN

Konular