Rüya | Konular | Kitaplar

Ünlü Rüya Alimi İmamı Nablusi

Büyük tasavvuf alimlerimiz rüyaların önemi yoktur. Asıl olan gerçek hayattır derler. Fakat kuranda geçen rüya tabiri kıssalarından yola çıkarak bazı islam alimleri rüya tabiri konusu üzerinde ciddi çalışmalar yapmıştır.

Bu büyük çalışmaları yapanlardan birisi de imam nablusi hazretleridir. İmamı Nablusi lakabıyla meşhur olan bu zaat hicri 12.Asrın büyük bilgini Abdulgani ismail En-Nablusi'dir..

Daha 20 yaşındayken bu günün profesörlük seviyesindeki müderrislik makamına erişmiş ilmiyle amil,takva sahibi ve tasavvuf konusunda engin bir bilgiye sahip bir alimdir.Nablusi'nin "Ta'tirül-Enam Fi Tabiril Menam" isimli meşhur rüya kitabı, bu konuda islam aleminde en çok okunan eser olmuştur.

İmam nablusi hazretlerini rüya tabiri kitabı ile tanıyor olsakta bunun dışında ciddi çalışmaları olmuştur


6 yorum

rüya

Esselamu aleyküm rüyamda balon gördüm bunun hikmeti nedir yarunlayabilirmisiniz şimdiden Allah razı olsun

17.08.2013 - Misafir onur

eski sevgili

Ruyamda eski sevgilimi gördüm bana sarilmak istedi ben onu hala seviyorum sizce ne anlama geliyor bu rüya

21.09.2013 - Sevgilimi gordum

lütfen rüyama bi cvp verirseniz gerçekten çok mutlu olurum

rüyamda doğum yapmışım bir çocuğum olmuş sonra babamın evine gitmişim bahçe kapısından gökyüzüne baktığım an orkide çiçekleriyle kaplı gelin buketi şeklinde gördüm.annem yanımdaymış anneme gökyüzüne bi bak çok güzel derim .gökyüzünden yeryüzüne düştüklerini görürüm. gökyüzünde orkide çiçeği çok büyük düştüklerinde ise küçülürmüş. annem bir tanesini tutar.
rüyamın tesiri altında kaldım cvplarmısınz

15.11.2013 - Misafir

rüya

Ruyada eski bir köşk yada saray gibi bir yerdeydim. Altimda eski dönem minderlerinden var. Önümde rahle var ve elimdede eski hat kalemlerinden var. ucu kırık kalın guzel bir kalem.kelemin üzerinde isli sanki yakarak yazılmış bir yazi var. Ne yazdığını hatırlamıyorum. Bu arada Şeyh Galib in ve Ahmet Yesevi nin adini duydum. Ben Şeyh Galibi seciyirdum. Elimdeki kalem onunmus bana vermiş. Bu rüyayı haziran ayında gördüm

06.12.2013 - sulevrln

rüyada un ve nişasta almakkilo nişata almak için gönderi

bizim mahallede kuruyemişçi bi abi var onun abisi hasta ben rüyamda bu kuruyemişçiyi gördüm beni hasta olan abisine rüyada 2.5 un ve nişasta almak için gönderiyor dükkana gidiyom hasta olan adamı görüyom söylüyorum ne alcamı kendiliğinde gülmeye baslıyor ne istediğimi unutuyor ben tekrar söylüyorum veriyom istediklerimi orda uyanıyorum bu rüyanın anlamı ne olabilir.

25.01.2014 - Misafir

rüya tabiri

rüyamda başbakan nasr suresini okuyor. bende ona toplulukta eşlik ediyorum. daha sonra da on tanye yakın boynuzlu koç kesiyorum.

28.08.2014 - Misafir