Rüya | Konular | Kitaplar

Cafer-i Sadık

Cafer-i Sadık hazretlerinin de rüya tabiri üzerinde çalışması oldugu rivayet olunur. Bu konuda araştırmalarımız devam etmektedir.

Nakşibendi tarikatının müceddidiyye koluna göre, Silsile-i saadatın dördüncüsüdür. Kasım bin Muhammed (k.s.) dan feyz almıştır. O da Selman-ı Farisi (r.a.) den feyz almış. Selmanı farisi de Ebu Bekri’s-Sıddiyk (r.a.) dan feyz almıştır.

Ayrıca CAFERİ mezhebi caferi sadık'ı sahiplenip kendi mezheplerinin kurucusu oldugunu iddia ederler. Fakat onlar sadece bir isim benzerliğini kullanmaktadırlar. Caferi Sadık ile alakalı Hz. Ali ile olan alakaları kadadır. İsmini kullanırlar ama yaşadığını yaşamazlar..


4 yorum

Evvela Imam Cefer Sadik(a)

Evvela Imam Cefer Sadik(a) 4cu deyil 6 ci Imamdir.Salman Farsi Ehli beytden sayilsada Imam Cafer Sadikdan (a) ne elmine gore nede manina gore ustun olmayib Eslinde Imam Cafer Sadik(a) kendi elmini kendi babasindan Imam Baqir(a) O da kedi babasindan Imam Seccad(e) o da babasi Imam Huseyn(e) o da babasi Hz,ALI(a) o(e) da hz,ResulALLAHdan ve hz.ResulALLAHda ALLAHdan oyrenmishdir. kedinizden uydurup burada yazmayin hele hele ebubekrden oyrendigini hic yazmayin...!!!

16.04.2014 - Misafir

CVP:Evvela Imam Cefer Sadik(a)

Burada bahsi geçen caferi ve şiilerin imam sıralaması değildir.

Nakşibendi tarikatının mücaddidiye koluna ait tarikat silsilesinde 4. sıradadır.

Tasavvufi bir durumdur. Caferilerin bahsettiği cafer aslında gerçek caferi sadık değildir. Sadece isim benzerliği vardır.

Caferi Sadık hazretleri ehli sünnettir. Hristiyanların hz. isa için hritiyan ya da Allahın oğlu demesi ile hz. isa hristiyan olmayacağı gibi şii kökenli caferilerin isim benzerliğinden yararlanıp bizim mezhebi o kurdu demesi ile kurmuş olmaz..

sadece taraftarlarını kandırmış olur

18.04.2014 - bilgilendirme

göryorumki her yerde mavyalar

göryorumki her yerde mavyalar net berak suyu bulandryorlar siz ancak cahileri kandırırsınız muhammetin özünde gelen ön iki imam size ve sizin hayinliginize biyat etmyecek geçmşte oldugu gibi sizin müsülmanlıga ayit heç bir eseriniz yok bütün ermişler bütün evlyalar resulallhaın soyunda ve on iki imamlar izinde şimdi kalkmış utanmadan yalan dolaN VAZ VERYORSUNUZ UTANIN.

10.05.2014 - Misafir

Rüyada sık sık aynı kişiyi görmek

Merhabalar... Arkadaşlar son bir ay içerisinde rüyalarımda bir kız arkadaşımı 6 - 7 kez gördüm bunun hakkında araştırma yaptım ama ne yazıkki kayda değecek herhangi bir bulguya rastlayamadım. Çeşitli insanlarla konuştum yine de bir tahminde bulunamadılar. Benim çözemediğim sorunum ise bilinçaltımda olsun normal olarak bahsettiğim kız arkadasımı neredeyse hiç düşünmüyorum... En son ki gördüğüm rüyada boş bi arazideydim bir anda koşmaya başladım ve göğe onun ismini haykırdım. Rüyalarıma böyle sık sık girmesinin sebebi nedir acaba bir yardımcı olabilirmisiniz... Şimdiden ilgi ve alakalarınız için teşekkür eder sizleri saygı ve sevgiyle selamlarım, esen kalınız...

08.12.2014 - aslanbey